top of page

Juhtimisstiil

Juhtumi kirjeldus: 

Koolijuhiks tuli noor ja ambitsioonikas Rainer, kes oli varasemalt juhtinud ühte iduettevõtet. Oma olekuga ja suhtlemisstiiliga jäi ta kohe silma – enesekindel, väga hea väljendusoskusega, teisalt, kohati karmi ütlemisega strateeg, kes üksikasjadesse süveneda ei soovinud. Ta soovis, et tema koolis õpetaksid pädevad ja innovaatilised õpetajad.

 

Agarad õpetajad Malle ja Evi sõbrunesid Raineriga ruttu, sest nad andsid talle kiire ülevaate koolis toimuva osas. Rainer asus ruttu selgeks tegema, mida ta ootab õpetajatelt ja hakkas neile hinnanguid andma. Tuli välja, et Malle ja Evi suguseid sõbralikke ja vastutulelikke õpetajaid väga palju pole, osad ei ava ennast üldse, mõni hakkab vastugi.

 

Pikaajalise staažiga õpetaja Pillele selline juhtimisstiil ei sobinud üldse. Ta otsustas täpsemalt uurida, millised on ta õigused ja kohustused. Rainerile aga oli selline käitumine vastukarva ja ta võttis ette õpetaja kompetentsimudeli ning leidis, et Pille õpetamismeetodid on vananenud ega ole kooskõlas tänapäeva õpetamise suundadega. Pille kaua selles koolis enam ei õpetanud, sest ta ei jaksanud tõestada, et tema õpetamise metoodika on asjakohane ja lastele vajalik. Pille ei olnud esimene ega viimane õpetaja, kes lahkus sellest koolis sarnastel asjaoludel.

bottom of page